Xherdan Shaqiri me urim special për muajin e Ramazanit
Xherdan Shaqiri ka uruar ndjekësit e tij në rrjetet sociale për fillimin e muajit të shenjtë të Ramazanit. Ylli i Liverpoolit ka publikuar një foto me mbishkrimin “Urime Ramazani”.

Shaqiri ka një mundësi për të treguar vetën në ndeshjen e fundit të Premierligës dhe gjysmëfinalen e kthimit të Champions Leagues kundër Barcelonës. Dëmtimi i Mohamed Salah i jep mundësi shqiptarit të luajë dy ndeshjet më të rëndësishme në fund të sezonit.