Meksikë: Numri i të vdekurve nga tërmeti shkon në 26
Numri i viktimave në tërmetin shkatërrues në Meksikë arrin 26 persona, kumtuan autoritetet në vend.

Guvernatori i shtetit federal Oahaka, në pjesën jugore të Meksikës, deklaroi se midis 17 dhe 20 njerëz të cilët e kanë humbur jetën në atë rajon ishin në qytetin Juçitan.

Presidenti meksikan, Enrike Penja Nieto tha se ky është “tërmeti më i fuqishëm në 100 vitet e fundit” në këtë shtet

Instituti gjeologjik i SHBA-së kumtoi se tërmeti ishte me intensitet prej 8,1 ballëve sipas shkallës së Rihterit.
Be the first to comment

Leave a Reply